Müzik Kariyeri Yapan 10 Efsanevi Kaykaycı

Müzik Kariyeri Yapan 10 Efsanevi Kaykaycı

1-screaming-lord-salba

1 – Screaming Lord Salba – Steve Alba

Santa Cruz için kayan Steve Alba bir çok Rock ve Punk grubunda çalmıştır.
Surf ve Rockabilly esintilerini hardcore türünde birleştirerek, kaymaya çıktığınız zaman spot ararken dinleyebileceğiniz keyifli müzikler ortaya çıkartmıştır.
dinlemek için tıklayın.
2-general-fucking-principle
2 – G.F.P – Tony Alva
 
Efsanevi Z-Boy Tony Alva, ilk kez 80’li yıllarda “Scoundrels” grubunda bass gitarist olarak karşımıza çıkıyor. 2007 Yılında ise G.F.P (General Fucking Principle) grubu ile müzik kariyerine devam ediyor.
dinlemek için tıklayın.
3-the-faction
3 – The Faction – Steve Caballero
 
“Caballerial” nam-ı diğer “Full Cab” (Fakie 360 Ollie) hareketinin isim babası olan Steve Caballero, Kaykaycılar tarafından Kaykaycı müziği sloganıyla tanınan The Faction grubunun gitaristidir.
dinlemek için tıklayın.
4-muskabeatz
4 – Muskabeatz – Chad Muska
Kendine has tarzı ile her zaman ilgi gören Chad Muska, her zaman müzik ile kaykayın ayrılmaz bir bütün olduğunu savunmuştur. Şubat 2013 yılında “Muskabeatz” albümüne imzasını atan Chad Muska albümünde, Wu-Tang’in efsanevi MC’leri Raekwon ve U-God başta olmak üzere bir çok ünlü sanatçıya yer vermiştir.
dinlemek için tıklayın.
5-black-flag
5 – Black Flag – Mike Vallely
 
Profesyonel kaykaycı, profesyonel güreşçi, profesyonel hokey oyuncusu, müzisyen, dublör ve aktör olan Mike “V” Vallely, kaykay camiasının sert adamlarından da birisidir. Bir çok müzik grubunda yer almış olan Mike V, 2014 yılından beri Black Flag adlı grubun vokalidir.
dinlemek için tıklayın.
6-ray-barbee
6 – Ray Barbee
20 yılı aşkın süredir kaykay kariyeri olan Ray Barbee aynı zamanda hem söz yazarı hem de birden fazla enstruman çalan birisidir. 2003 yılında ilk albümünü çıkartmıştır, yine kendisi gibi kaykaycı olan dostu Tommy Guerrero ile The Firm markasının “Can’t Stop” adlı videosuna şarkılar yazmışlardır. Emprovize Caz esintilerini seven Ray Barbee, kaykay stilinde de emprovize takılmayı sevmiştir.
dinlemek için tıklayın.
7-goatmouf-gumbo
7 – Goatmouf Gumbo – Shane Heyl
Shake Junt markasının kurucusu olan Shane Heyl’in tarzını anlatmak gerekirse Lil’ Wayne ile Limp Bizkit’in karışımı olarak betimlenebilir. Goatmouf Gumbo lakabıyla “Switch Heel” adlı bir albüm çıkartmıştır. Baker takımından Terry Kennedy ile “Let it Float” adlı bir single’da da düet yapmıştır.
dinlemek için tıklayın.
8-fly-society
8 – Fly Society – Terry Kennedy
Baker‘ın ve tüm kaykay camiasının en hızlı “profesyonel” ünvanı alan kaykaycısı olan Terry Kennedy’nin Fly Society adlı 3 kişiden oluşan bir Rap, Hip-Hop grubu var. Baker 3 videosundaki bölümünde çalan müzik de Fly Society’e aittir.
dinlemek için tıklayın.
9-reverend-baron
9 – Reverend Baron – Danny Garcia
 
Habitat Skateboards’un has adamlarından biri olan Danny Garcia, 2013’ten beri Reverend Baron grubunda gitarist olarak bulunmakta. Amerikan Folk ve Blues türünde çalan grup 60’ların vazgeçilmezi Saykodelik Rock’a da göz kırpıyor.
dinlemek için tıklayın.
10-chris-gentry
10 – Chris Gentry
Chris Gentry’nin olayı biraz daha farklı. Kendi youtube sayfasında (CGNN) kaykay ve BMX etkinliklerini özet geçen rap şarkıları ile keyifli videolar oluşturuyor. Şiddetle izlemenizi tavsiye ediyoruz.
dinlemek için tıklayın.
Hazırlayan : Teksen Doğancı

Share this post

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir